moda

Kupuj rozsądnie wyroby skórzane.

19

Dzięki metce powiadamiającej o składzie możemy bezproblemowo dopasować do swoich preferencji zarówno ubrania, jak i buty lub nawet biżuterię. Niestety prawo nie nakłada obowiązku umieszczenia metki informacyjnej przy galanteryjnych towarach „skórzanych”. Toteż tak często po kilku miesiącach lub nawet tygodniach odkrywamy gorzką prawdę – kupiliśmy nieskórzany bubel! Jak zatem rozpoznać asortyment złej jakości?
Głównie pytajmy. Czy towar, np. pas skórzany zawiera warstwy syntetyczne? Czy użyta skóra jest powlekana syntetykiem? Czy w składzie znajduje się tak zwana skóra mielona? Czy mamy do czynienia ze skórą ekologiczną?
Oczywiście próg szczerości sprzedawców zdarza się rozmaity, a w razie sporych sieci z ciuchami gro pracowników zapewne nawet nie będzie potrafiła na nasze pytania odpowiedzieć. Na co więc zwrócić uwagę oraz co powinno zwiększyć posiadaną czujność?
Głównie koszt. Nie dajmy się okłamać – eko skóra ma swoją wartość oraz nabycie skórzanej teczki męskiej za sto złotych polskich jest po prostu niemożliwy.
Zwróćmy uwagę na powierzchnię skóry, gdy jest zbyt gładka czy też zbyt regularna gdy chodzi o przebarwienia, żyłki lub porowatość, prawie pewne jest to syntetyk – wyjątek stanowią skóry tłoczone.
Gumowane lakierem, w całości ukryte ranty także mogą sugerować, że zakamuflowano użycie materiałów syntetycznych.
Brak odkrytych kantów lub też widocznych spodów skóry, także sugeruje syntetyk. Skóra jest od spodu włosowata tak zwana mizdra.
Pamiętajmy też, że skóra eko to nic innego jak syntetyk. Skóra mielona to zmielony odpad garbarski, a zrobione z niej pasy niezwykle szybko psują się. Prawdziwa skóra powinna posiadać specyficzny zapach – pozostałość po pracach garbowania. Podobnie do ludzkiej, skóra bydlęca posiada nieregularności – mniej lub bardziej widoczne w zależności od zastosowanego lakieru. Dokonując nabycia za pośrednictwem net zwracajmy uwagę na opis produktu – nie dajmy się oszukać emblematem „skóra naturalna”, ponieważ zgodnie z prawem można go naklejać nawet wtenczas, gdy towar ma jedynie jej śladowe ilości.
Produkt wykonany z ekologicznej skóry powinien przetrwać latami, toteż warto kupować go rozsądnie!
tekst dostepny na stronie producent galanterii skórzanej

About the author / 

admin